#4 Szybkie zapowiedzi książkoweKategoria nowości wydawniczych powinna pojawić się w miesiącu poprzedzającym te zapowiedzi, a więc w grudniu te na styczeń i w styczniu te na luty, ale jak dobrze wiemy - blog ten "urodził się" dopiero pierwszego stycznia. Mam wrażenie, że każdy początek roku to wysyp nowych publikacji - zarówno całkiem nowych książek, jak i kontynuacje poprzednich serii. W styczniu więc - niestety - nie udało mi się zrobić miesięcznych zapowiedzi, chociaż bardzo się starałam. Mając do wyboru jednak sesję albo blog, no cóż, wybrałam sesję. Studia same się nie zaliczą. A szkoda...

Jak obiecałam na Facebooku, dziś publikuję krótkie zapowiedzi dziewięciu książek, na które czekam z niecierpliwością - pojawią się na przestrzeni najbliższych 30 dni, więc załapują się jeszcze na zapowiedzi styczniowe, ale również zapowiedzi na luty.Beata Majewska, Baśnik
Liczba stron: 344
ISBN: 9788324583003
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 31 stycznia 2018
Kategoria: literatura współczesna
Cena: 34,90 zł

Nigdy nie jest za późno, by szukać szczęścia.

Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa niedawny rozwód. Nie poddaje się jednak i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Za namową przyjaciółki postanawia zająć się zarządzaniem klubu fitness, który pozostawił jej były mąż. Wprowadza twórcze zmiany i zatrudnia nowych pracowników. Jednym z nich jest Marcin - młody fizjoterapeuta i instruktor, który zakochuje się w swej szefowej. Basia wciąż nie potrafi zapomnieć o nieudanym małżeństwie i obawia się związku z młodszym mężczyzną. Czy zdoła odbudować poczucie wartości i otworzy się na nową miłość?


E.L. James, Mroczniej
Liczba stron:
ISBN: 9788381102872
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 31 stycznia 2018
Kategoria: literatura obyczajowa i romans
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2.2)
Cena: 39,90 zł

Ich gorący i zmysłowy romans zakończył się złamanym sercem i wzajemnymi pretensjami, ale Christian Grey nie może uwolnić się od Anastazji Steele, która uparcie tkwi w jego umyśle, krwi. Zdeterminowany by ją odzyskać, próbuje stłumić najmroczniejsze pragnienia i potrzebę pełnej kontroli oraz kochać Anę, ale już na jej warunkach.
Ale koszmary z dzieciństwa wciąż nie dają mu spokoju, a cyniczny szef Any, Jack Hyde, wyraźnie chce ją mieć tylko dla siebie. Czy powiernik Christiana i terapeuta, dr Flynn, pomoże mu zmierzyć się z demonami? Czy też zaborczość Eleny, jego uwodzicielki i obłąkane oddanie Leili, jego dawnej uległej, wciągnie z powrotem Christiana w przeszłość?
A jeśli jednak Christian odzyska Anę, to czy człowiek tak mroczny i zniszczony może mieć nadzieję, że kiedykolwiek ją zatrzyma przy sobie na stałe?


Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska, Ogród Zuzanny
Liczba stron: 400
ISBN: 9788328050358
Wydawnictwo: W.A.B
Data wydania: 31 stycznia 2018
Kategoria: literatura obyczajowa i romans
Cykl: Miłość zostaje na zawsze (tom 1)
Cena: 36,99 zł

Mężczyzna, którego ciągle kochasz. Wiadomość, którą chcesz mu przekazać. Uczucia ukryte między płatkami kwiatów.
Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła naukę, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko. Jednak los jest przewrotny i - po trzynastu latach - znowu się spotykają. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją sekretny język kwiatów, często "pisze" w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zrozumie ukryte przesłanie?


Dominika Smoleń, Bieg do gwiazd
Liczba stron: 320
ISBN: 9788365684646
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 5 lutego 2018
Kategoria: literatura obyczajowa i romans
Cena: 34,90 zł

Czy diagnoza lekarska przekreśli marzenia młodej dziewczyny?
Cukrzyca. Słowo, które zmienia życie na zawsze. Choroba, z którą każdy może mieć do czynienia. Błogosławieństwo czy klątwa?
Ada była pewna, że usłyszała wyrok śmierci. Bez wsparcia rodziców i przyjaciół coraz bardziej zamykała się w sobie, popadając w depresję. Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dostała list od babci, który diametralnie zmienił jej nastawienie do rzeczywistości. Zapragnęła stać się normalną nastolatką, nawet jeśli oznaczałoby to walkę z własnymi słabościami.
Bieg do gwiazd to wstrząsająca historia o dziewczynie, która uczy się żyć na nowo. Historia, obok której nie można przejść obojętnie.


Renee Carlino, Zanim staliśmy się nieznajomymi
Liczba stron: 328
ISBN: 9788375151855
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 14 lutego 2018
Kategoria: literatura piękna, dla kobiet, romans
Cena: 36,80 zł

Kiedyś byliśmy ty i ja
Kochankowie
Przyjaciele
Zanim wszystko się zmieniło
Zanim zostaliśmy nieznajomymi
Myślisz wciąż o mnie?
Wiolonczelistka Grace i fotograf Matt spędzają razem niezwykły czas w Nowym Jorku. Miasto, które nigdy nie śpi, jest świadkiem ich młodzieńczego romansu. Żarliwe uczucie obojgu daje nadzieję na wspólną przyszłość, jednak niespodziewane rozstanie i brak kontaktu łamią kochankom serca.
Piętnaście lat później Matt i Grace spotykają się przypadkiem. Wystarczy jedno spojrzenie, a dawne uczucie wraca. Czy życiowe doświadczenia pozwolą im odnaleźć odpowiedzi na pytania, nad którymi zastanawiają się od rozstania?


Kerstin Gier, Zieleń szmaragdu
Liczba stron: 456
ISBN:9788380083561
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 15 lutego 2018
Kategoria: literatura młodzieżowa
Cykl: Trylogia Czasu (tom 3)
Cena: 39,00 zł

Wielki finał Trylogii Czasu!
Gwen i Gideon muszą po raz kolejny połączyć siły, żeby przeciwstawić się złowrogiemu hrabiemu de Saint Germain, który chce wykorzystać ich dar do własnych celów. W niebezpiecznej grze wydarzenia z przeszłości splatają się z teraźniejszością, zasadzki czyhają na każdym kroku (i w każdym czasie), a na jaw wychodzą kolejne tajemnice... Gwen musi zmierzyć się ze wszystkimi przeciwnościami i jeszcze raz zawalczyć o prawdę i miłość, a także ocalić życie swoje i bliskich.


Natasza Socha, Troje na huśtawce
Liczba stron: 300
ISBN: 9788381172950
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Data wydania: 15 lutego 2018
Kategoria: literatura współczesna
Cena: 39,90 zł

Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on właśnie się rodził. I jeszcze jedno – jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji. 
Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a ja znowu przesuwam się w górę. 
Obecnie wysiadłam na poziomie „romans z młodszym”.


Maja Lidia Kossakowska, Bramy Światłości t. 2
Liczba stron: 560
ISBN: 9788379643042
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 15 lutego 2018
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 6)
Cena: 44,90 zł

Strefa Poza Czasem nie jest przyjemnym miejscem. Jest przerażająca i śmiertelnie groźna, nawet dla odwiecznych Świetlistych. Boleśnie przekonuje się o tym Daimon, którego istnienie zawisło na włosku. Cena za ratunek będzie wyjątkowo bolesna i wysoka. 
Wielka ekspedycja badawcza Królestwa, pod przewodnictwem Seredy, przemierza dzikie pustkowia Strefy w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów Światłości. Jednak wszystkie tropy zdają się prowadzić donikąd. Jednocześnie rozgrywane za kulisami wyprawy starcie między Daimionem a Marutem pociąga za sobą coraz więcej ofiar. 
Na Razjela, pozostawionego na tronie Głębi także czyha coraz więcej niebezpieczeństw. Sprzymierzenie sił wydaje się jedyną szansą na zapanowanie nad wszechogarniającym chaosem. Asmodeusz wyrusza z misją ratunkową. Bo nasi w potrzebie, a naszych nie zostawiamy nigdy. Naprawdę, nigdy.


Izabella Frączyk, Za stare grzechy
Liczba stron: 400
ISBN: 9788381231244
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 27 lutego 2018
Kategoria: literatura piękna, dla kobiet
Cykl: Śnieżna grań (tom 1)
Cena: 36,00 zł

Pełna humoru i wzruszeń opowieść o miejscu, gdzie mógłbyś być gościem, a najchętniej pozostałbyś na dłużej…
Rodzina Stachowiaków od wielu lat zarządza stacją narciarską na Podhalu. Rozległe interesy idą świetnie do chwili rodzinnego nieszczęścia. Rodzina musi stawić czoła nowej rzeczywistości, ponadto każdemu jej członkowi mocno komplikuje się życie osobiste. A wszystko to na tle wymagającego troski biznesu – czyli ukochanego pensjonatu Szarotka i popularnej stacji narciarskiej Śnieżna Grań.
Jak od kuchni wygląda prowadzenie dużego pensjonatu? Czy młodym i niedoświadczonym dzieciom powiedzie się kontynuacja interesu rodziców? I czy wśród codziennych obowiązków uda się im zatrzymać, żeby dostrzec to, co naprawdę ważne?
Witaj w Śnieżnej Grani! Pozwól sobie na lampkę grzanego wina przy kominku i spotkaj się z bohaterami wciągającej sagi.


Czekacie na którąś z tych książek? A może wyczekujecie na jeszcze inną premierę? Dajcie znać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz